Güler yüzlü Sohbet Etmek

Güler Yüzlü Sohbet
31 Ocak 2021SohbetKaRa

Güler yüzlü Sohbet Etmek

Güler Yüzlü Sohbet Etmek

Güler yüzlü sohbet etmek, güler yüzlü olmak çok güzel bir davranış. Çünkü günümüz insanı içinde bulunduğu şartlar nedeniyle oldukça asık suratlı. Bir otobüse veya metroya bindiğinizde ne dediğimi daha iyi anlarsınız. Yüzler mahkeme duvarı gibi, bakışlar sabit ve donmuş balık gibi. İnsanlar neden bu hale geldi, o da ayrıca bir tartışma konusu yapılabilir. Belki ilerleyen günlerde bununla alakalı da bir makale yazabilirim. Bir konu anlatırken insanların kaşlarını çattığını, suratlarını astığını görmeniz bütün şevkinizi ve hevesinizi sonlandıracaktır. Çünkü normal olan hiç bir insan böyle bir surata bir şey anlatmayı istemez.

Güler Yüzlü Sohbet Etmenin Avantajları

Güler yüzlü sohbet etmek insana neşe ve sürur verir. Karşıdaki insan da güleç yüzlü ise, arada tatlı diliyle sohbete girip konuşuyorsa bu muhabbet tadından yenmez. Sohbeti bırakıp gitmek istemezsiniz. Güler yüz, tatlı dil insanlara cesaret verir. Çünkü güler yüzlü insan karşıdakinin kusuruna, hatasına, eksikliğine bakmaz. Armutun sapını, üzümün çöpünü, pamuğun ipliğini aramaz. Hoşgörü ve tevazu sahibi olduğu için ufak tefek kusurları zaten görmezden gelir. Affedicidir, erdemlidir, onurludur. Her şeye aldırmazlar. Şu yalan dünyada hiç birimiz baki değiliz, o yüzden somurtmaya, başka insanların da moralini bozmaya, aile düzenini yıkmaya hiç gerek yok güzel kardeşim. Güler yüzlü insanların bir diğer avantajı da, sürekli pozitif olduklarından daha uzun bir yaşam sürmeleridir. Asık suratlı, sinirli, vesveseli insanlar çabuk hastalanmaya meyillidir.

Güler Yüzlü Sohbet Etmeye Ben de Hastayım

Hakikaten ben güler yüzlü insanlara özlem duyuyorum. Çünkü mesleğim gereği hep asık suratlı, ciddi suratlı insanlarla birlikte oldum. Tahmin edersiniz ben emekli askerim, bulunduğum ortamlar hep kasvetli ortamlardı. Gülmenin ayıp sayıldığı, ciddiyetsizlik addedildiği saçma sapan ortamlardı. Konuşmalar arasında hep kaşlar çatık, hep bir kasıntı, hep bir azarlama ve zulüm. Erkeksen gül bakalım. Bu yüzden gülen insanları çok severim.

Allah bizlere gülmeyi bahşettiyse, bunu diğer insanlardan neden esirgeyelim ki? veya bizler neden mahrum kalalım? Zaten rahmetli babam da yüzü hiç gülmeyen, hiç bir şeyden hoşnut olmayan bir adamdı. Anneme, bana ve kardeşlerime çok zulüm yaptı ve gerçek aleme göçtü gitti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
Amasya Sohbet
Amasya Sohbet23 Şubat 2021
Irc Sohbet
İrc Sohbet15 Şubat 2021
Skype Sohbet
Skype Sohbet12 Şubat 2021

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Sanal Sevgi Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.