Gevezelerle Sohbet

Gevezelerle Sohbet
28 Ocak 2021SohbetKaRa

Gevezelerle Sohbet

Gevezelerle Sohbet

Gevezelerle Sohbet

Gevezelerle Sohbet

Gevezelerle sohbet, Geveze Chat, Gevezelik konumuza hoş geldiniz sevgili okurlarım. Bu makalemizde gevezelerle nasıl başa çıkılabilir, geveze bir insandan kurtulmanın yöntemleri nelerdir? Bunları ele almaya çalışıp, dilimiz döndüğünce de sizlere aktarmaya gayret edeceğim. Neden böyle bir konuya girdin KaRa ağabey dediğinizi duyar gibiyim. Ben de bu konudan oldukça mustarip olduğum için düşüncelerimi sizlere aktarayım istedim.

Bazı okuyucularımız soruyorlar; “Nefes almadan sürekli konuşan insanlara karşı ne yapabilirim? Hoş görülü olabilir miyim? Ya da bu kişiyi kibarca nasıl reddederim?

Gevezelerle Sohbeti Kesmenin Püf Noktaları

Vallahi güzel kardeşim bizim yaşımız olmuş 52 gevezelerle sohbeti kesmenin tam bir yolunu bulamadım. Çok konuşan birinin az konuşmasını doğrudan ya da dolaylı bir yolunu bulamadım. İnanın şu hayatta istemediğim şeylerden birisi geveze insana rastlamaktır. Mesela bizim bir üst sokakta Suat isimli bir kardeşimiz var, aman aman akıllara zarar birisi, dakikada 1250 atım yapan makinalı tüfek misali. Eh be Suat abi bu kadar kelimeyi nereden bulur türetirsin. İşte bu yüzden o sokaktan geçmek zorunda kaldığım zamanlarda aklıma gelen tüm duaları okuyor, salavat çekerek gidiyorum. ALLAH’ım diyorum beni Suat’la karşılaştırma!

Gevezeliğin Bir Hastalık Olduğuna Dair Düşüncelerim Var

Evet bana göre gevezelik bir hastalık, gevezelerle sohbet etmeye çalışmak ta tam bir ahmaklık. Bana kalsa bütün gevezeleri bir kamyona doldurur, limana götürür, oradan da bir gemiye yükleyerek Ege denizinde Orak Adasına götürürdüm, orda ne halleri varsa görsünler. Yahu kardeşim bizim ne suçumuz var? Sırf siz mutlu olun, kendinizi daha rahat hissedin diye ben sizi saatlerce dinlemek zorunda değilim ki. Benim yapım bu arkadaşım ben kimseyi incitmeyi de, kimseye şirin görünmeyi de sevmiyorum.

Gevezeden Kurtulmak İçin Bazı Mazeretler İleri Sürmek

Yeterince kendinizi güçlü hissediyorsanız, gevezeleri kısmen de olsa engelleme, gevezelerle sohbet etmeme gibi lüksünüz var. Örneğin evinize bir geveze geldi, baktınız kafanızı ütülüyor, “Güzel Kardeşim Kafam Çok Dağınık, Zamana İhtiyacım Var, Sonra Konuşalım” diyerek sepetleyebilirsiniz.

Bir partide ya da toplantıda gevezelerle sohbet etmekten kaçmak için “Çok Sıkıştım, Lavaboya Gitmem Lazım, Müsaadenizle” dedikten sonra süratle oradan uzaklaşabilirsiniz. Yahut “Sizinle Konuşmak Çok Zevkliydi, Fakat Fazla Vaktim Yok” diyebilirsiniz, oradan hızlıca ayrılıp arkanıza bakmadan kaçabilirsiniz.

Suat Abinin Gevezeliğinden Nasıl Kurtuluyorum?

Bu Suat çok enteresan bir tip, beni göremediği zamanlarda telefonla arıyor, kafadan kırık olduğu için bir saatten fazla beynimi yiyor. Ben de Suat aradığı zaman telefonu açmıyorum, geri de dönmüyorum. Geçen gün size geleceğim, biraz sağdan soldan laflarız dedi. Dedim ki Suat abi, benim evde hastam var, doktor ziyaretçi gelmesini kesinlikle yasakladı, kusura bakma başka zaman görüşürüz diye salladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
Amasya Sohbet
Amasya Sohbet23 Şubat 2021
Irc Sohbet
İrc Sohbet15 Şubat 2021
Skype Sohbet
Skype Sohbet12 Şubat 2021

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Sanal Sevgi Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.