Elazığ Sohbet Odaları

Elazığ Sohbet
19 Ocak 2021ChatKaRa

Elazığ Sohbet Odaları

Elazığ Sohbet Odaları

Elazığ sohbet odaları, Elazığ Chat, Elazığlılarla Sohbet, Elazığ Kızlarla sohbet sitesi sayesinde yalnızlığınıza son verebilirsiniz. Sitemiz dahilinde bulunan yüzlerce kullanıcı ile online chat yapmaya başlayarak neşeli dakikalar geçirebilirsiniz. Sitemize giriş yapmak için 18 yaşından büyük olmak lazımdır. Başka da bir şartımız bulunmamaktadır. Sanalsevgi.Net sitemiz içerisinde muhabbetlere başladıkça, kişileri yakından tanıdıkça hem rahatlayacak, hem de günün stresinden uzaklaşacaksınız. Dostluk, arkadaşlık, kardeşlik, yarenlik, aşk, sevgi arayanların uğrak noktası olan Elazığ sohbet odalarına günün her saatinde girebilirsiniz. Reşit olan her birey sitemize gelerek diğer insanlarla konuşabilir.

Elazığ Chat Siteleri

Elazığ sohbet sitelerinde bütün yaş gruplarından insanlarla muhabbet etme şansınız olacak. Yapılacak muhabbetlerin nezih olmasıyla beraber, kendinizi çok daha iyi hissetmeniz işten bile değildir. Arkadaşsız ve dostsuz kalmak isteeyen kardeşlerimiz her yaş grubundan insanla sohbet edip, yalnızlığına bir son verebilir. Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle bütün gelen insanlarla birlikte bizler kocaman bir aile olduk.

Elazığlılarla Sohbet Etmek

Elazığlılarla sohbet etmek her babayiğidin harcı değildir, er babayiğidin harcıdır. Çünkü Elazığlılar son derece dost canlısı ve sıcak insanlardır. Elazığ başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden yoğun katılımın gözlendiği sitemizde samimi muhabbetlere yakından şahit olacaksınız. Özellikle gurbette bulunan Elazığlı dostlarımız, Sanalsevgi.net sitemiz sayesinde ücretsiz olarak akraba ve yakınları ile özlem gidermektedir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi arasında bir köprü vazifesi gören bu güzide ilimizi yakından tanımak, kültürü, şivesi, gelenek ve görenekleri hakkında bilgi sahibi olmak istemez misiniz?

Elazığ Arkadaşlık Sitesi

Elazığ arkadaşlık sitesi, yalnızlıkla mücadele etmekten gına gelmiş, kendisine uygun bir arkadaş bulamamışların yurdudur. Hiç zaman kaybetmeden, tereddüt etmeden Elazığ chat sitelerine üyeliksiz ve ücretsiz olarak giriş yapın. Hayatınızın ufkunu değiştirecek kişilerle hemen tanışın. Nezih bir chat ortamı içerisinde aynı zamanda günün sevilen parçalarını, Elazığ yöresine ait türküleri dinleyerek kendinizden geçin. Elazığ sohbet ve arkadaşlık sitesi olarak her daim sizlerin yanınızdayız.

Elazığ Hakkında Bilgi

Elazığ, Doğu Anadolu’da tarihi Harput Kalesinin bulunduğu tepenin eteğinde kurulmuş bir şehirdir. Deniz seviyesinden 1.067 metre yükseklikte bulunan şehir, hafif meyilli bir zemin üzerindedir. Elazığ’ın yerleşim yeri olarak tarihi yeni olmasına rağmen, bölgenin tarihi oldukça eskidir. Bu nedenle Elazığ tarihini, Harput’un tarihi ile birlikte ele almamız gerekir. Mevcut tarihi kaynaklara göre Harput’un en eski sakinleri M.Ö. 2000 yıllarından itibaren Doğu Anadolu’ya yerleşen Hurriler’dir. Yine tarihi kayıtlara göre, Hurriler’den sonra bölgenin Hitit hakimiyeti altına girdiğini görmekteyiz.

Çok uzun sürmeyen Hitit hakimiyetinden sonra, M.Ö. 9. asırdan itibaren Doğu Anadolu’da devlet kuran Urartular Harput’ta uzun süre hüküm sürmüştür. Sultan Addulaziz’in tahta çıkışının 5. yılında Hacı Ahmet İzzet Paşa devrinde buraya tayin edilen Vali İsmail Paşa’nın teklifi ile 1867 yılında “Mamurat ül-Aziz” adı verilmiştir. Fakat telaffuzu güç olduğundan halk arasında kısaca “El Aziz” olarak söylenegelmiştir. Atatürk’ün 1937 yılında şehre teşrifleri sırasında “Azık İli” anlamına gelen “Elazık” adı verilmiş, bu isim daha sonra “Elazığ” a dönüşmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
Amasya Sohbet
Amasya Sohbet23 Şubat 2021
Irc Sohbet
İrc Sohbet15 Şubat 2021
Skype Sohbet
Skype Sohbet12 Şubat 2021

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Sanal Sevgi Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.